طنز: راه های ورود به اینترنت

پوریا عالمی در مطلبی طنز در اعتماد نوشت: امروزه دغدغه بشر خارجی هر چه هست باشد اما تنها دغدغه بشر داخلی این است که چطوری وارد اینترنت شود. به همین مناسبت ما برای این دغدغه فرابشری راهکارهایی ارایه می دهیم.

راهکارهای دخول به دنیای مجازی سحرخیز باش تا کانکت باشی

شما برای استفاده از اینترنت می توانید ساعت را زنگ بگذارید راس چهار و سی و سه دقیقه کله سحر و بعد تا پنج و چهل و هفت دقیقه صبح از اینترنت استفاده کنید. سرعت اینترنت در این ساعت: چهل هزار گیگابایت بر ثانیه (شوخی کردم جلوی خارجی ها و ونزوئلایی ها کم نیاوریم و شرمنده نشویم.)

تو را خواب تمام روز به، تا خلق دمی بکانکتند

به نظر ما بهترین زمان همین کله سحر است. چرا؟ چون در این ساعت فیلتری ها فکر می کنند مردم خوابند. پس آنها هم می روند یک ساعتی چرت می زنند. در نتیجه پایشان را از روی شلنگ اینترنت برمی دارند.

تنبل همیشه خواب و آفلاینه

اصولااز وقتی فیلترینگ اینقدر زیاد شده و سرعت اینترنت آمده پایین، مردم ما برای کانکت هم که شده، سحرخیز شده اند.

تافته جدابافته
شما وارد شدن به اینترنت را باید از وارد شدن به سایت خبرگزاری فارس یک موضوع کاملامنفک در نظر بگیرید. چرا؟ چون دیده شده در هر حالتی خبرگزاری فارس باز می شود، آن هم به صورت کامل. (حتی وقتی به قول مسوولان، دلیل قطعی اینترنت افتادن لنگر روی کابل و شلنگ اینترنت در جاسک – فجیره و در قعر آب باشد، باز هم با اینکه کابل پاره شده ولی سایت خبرگزاری فارس به پارگی کاری ندارد و باز می شود.)

بابایی من برم فیس بوک؟
به صورت تیم ورک (Goroohi) و فمیلی (Khanevadegi) بیست و چهار ساعت پای اینترنت کشیک بدهید. چون هر چند وقت یک بار فیلترینگ از بین می رود و همه سایت ها (وقتی می گوییم همه یعنی از دم) بدون فیلتر می شوند. حالاجریان چیست؟ مسوولان می گویند «اختلال در فیلترینگ!» و بعد از مردم عذرخواهی می کنند که فیلترینگ برای دقایقی از بین رفته!اما: ما تحقیق کردیم هیچ اختلالی در کار نیست. گاهی فرزند یکی از فیلتری ها به پدرش می گوید: «بابایی… من برم فیس بوکم رو چک کنم؟»

باباش می گوید: «پسرم. فیلتره.» فرزند: «بابایی. پس من هم می رم به مامان می گم که…» باباش: «نه گلم. نری چقلی کنی ها قربونت برم. خب من فیلتر رو قطع می کنم، پنج دقیقه بیشتر وقت نداری ها!» و پدر عزیز پایش را از روی شلنگ اینترنت برمی دارد.

ترانه دیس کانکت
اون همیشه آنلاین برای من دیگه نیستی/نگو کانکتی به عشقت آخه لایک هات می گه نیستی

(تبلیغات: متن کامل ترانه دیس کانکت را بعد منتشر خواهیم کرد)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>